Гилгеус-Александър вкарва 23 при 4-та поредна победа на Тъндър, 9-та поредна загуба на Раптърс
AP News | 2024-03-23 | 03:41:34

ТОРОНТО (AP) — Шай Гилгеус-Александър вкара 23 точки в единственото си пътуване в родната си страна за редовния сезон, Чет Холмгрен имаше 18 точки и 10 борби, а Оклахома Сити Тъндър се отдръпна късно, за да победи Торонто Раптърс със 123-103 в петък вечер

Джейлън Уилямс вкара 20 точки, а Кенрич Уилямс и Кейсън Уолъс имаха по 12 като Водещият в Западната конференция Тъндър спечели четвъртата си поредна победа и удължи най-лошата серия от загуби на Торонто за сезона до девет.

Роденият в Канада Гилджъс-Александър поведе Тъндър с осем асистенции и също имаше седем борби. Джош Гиди и Лу Дорт отбелязаха по 10 точки, докато Оклахома Сити се подобри до 21-13 като гост.

Раптърс бяха водени от новобранеца Грейди Дик с 21 точки, една по-малко от най-добрия му резултат в кариерата, и Кели Олиник с 16.

Преди мача гардът на Торонто Гари Трент Джуниър беше изключен заради болки в кръста. Това остави Раптърс без седем играчи, включително и петимата редовни титуляри.

Списъкът на отсъстващите на Торонто също включваше гарда Имануел Куикли (лични причини), нападателя на All-Star Скоти Барнс (лява ръка), центъра Якоб Поелтъл (ляво кутре), нападателя Ар Джей Барет (лични), нападателя Крис Баучер (дясно коляно) и гард DJ Carton (десен глезен).

Центърът Джонтей Портър се завърна за Раптърс, след като напусна загубата от Сакраменто в сряда поради заболяване.

Раптърс направиха най-лошите 27 пропуска за сезона. Оклахома Сити вкара 37 точки след тези грешки, най-много, допускано от Торонто във всеки мач този сезон.

Дик вкара 13 точки в първата, най-високата му обща стойност в която и да е четвърт този сезон, като Торонто водеше с 35-28 след една.

Оклахома Сити откри втория със серия 15-2, като поведе с 45-37 след тройка на Гиди с 9:08 до края на полувремето. Тъндър водеха с 63-56 на полувремето и водеха с 89-78 до четвъртото място.

Тъндър: Посетете Милуоки Бъкс в неделя вечер.

Раптърс: Посетете Вашингтон Уизардс в събота вечер.